تبلیغات

تبلیغات فعلا پذیرفته نمی شود

گزارشی مبنی بر تخلف انتخاباتی به سازمان بازرسی کل کشور ارائه نشده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایلنا ، قاضی ناصر سراج در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور درخصوص زمان شمارش آرا گفت: زمانی که فرایند رای‌گیری به اتمام می‌رسد و مراجعه کننده‌ای وجود ندارد، باید درها بسته و روند شمارش آرا آغاز شود.

او در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا اعتراضات برخی از نامزدها را بررسی خواهید کرد؟ اظهار داشت: الان شب است و گزارشی به ما ارائه نشده است و مطمئن باشید اگر گزارشی به ما ارائه شود حتما مراجع مربوطه به آن رسیدگی می‌کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: ما به هر نوع تخلفی رسیدگی می‌کنیم.

سراج درخصوص افزایش صفوف اخذ رای تصریح کرد: زمان اخذ رای را تا ساعت 24 تمدید کرده اند. الان اعلام کرده اند که فقط با کد ملی هم می‌توان رای داد. با این کار، امور اخذ رای تسریع می‌شود و بعید می‌دانم کسی از متقاضیان برای مشارکت در انتخابات بدون انداختن رای به صندوق باقی بماند.

او در پاسخ به این سوال که آیا تمدید اخذ رای بیش از ساعت ۱۲ نیمه شب وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: نص صریح قانون این است که بعد از ساعت ۱۲، روز بعد محسوب می شود و حتی اگر ساعت یک دقیقه بامداد باشد، روز شنبه محسوب می‌شود. در واقع یک روز به روز انتخابات اضافه می شود و این در حالی است که انتخابات تنها در یک روز برگزار می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

محبوب ترین مطالب