تبلیغات

تبلیغات فعلا پذیرفته نمی شود

قیمت مرغ 73 هزار ریال شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها را 47 هزار ریال، محل کشتارگاه (نقدی) را 65 هزار ریال و تحویل به واحدهای صنفی عمده را 66 و 500 هزار ریال اعلام کرد.

«مهدی یوسف خانی» نرخ هر کیلوگرم ران مرغ را در محل خرده فروشی ها را 63 هزار تا 73 هزار ریال، سینه بدون کتف را 125 هزار ریال، سینه با کتف را 115 هزار ریال و فیله مرغ را 150 هزار ریال ذکر کرد.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته قیمت مرغ در بازار روند کاهشی به خود گرفته بود و قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها 42 هزار ریال، در کشتارگاه ها(نقدی) 56 هزار ریال، تحویل به واحدهای صنفی عمده 57 هزار و 500 ریال و برای مصرف کنندگان 63 هزار ریال بود.

بر پایه برآوردهای وزارت جهادکشاورزی در سال 1393، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ بین 70 هزار تا 75 هزار ریال و تخم مرغ حدود 40 هزار ریال است و کارشناسان بر این باورند که عرضه این محصولات با نرخی بیش از نرخ تعیین شده اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود.

سالیانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ در 20 هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که بخش عمده این محصول پروتئینی در داخل به مصرف می رسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

محبوب ترین مطالب