تبلیغات

تبلیغات فعلا پذیرفته نمی شود

امسال سال ارزانی و فراوانی میوه است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدعلی طهماسبی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز ۲۰۱۷ گفت: با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است و گلخانه‌ها به علت زود بازده بودن قابلیت توسعه و اشتغالزایی بالای دارند جز طرح‌های اقتصاد مقاومتی هستند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه بین المللی باغبانی شرکت‌های از کشورهایی نظیر ژاپن، هلند، ایتالیا، هند و آلمان حضور دارند تا ضمن مبادله اطلاعات با شرکت‌های داخلی در زمینه طرح‌های گلخانه‌ای همکاری داشته باشیم.

طهماسبی افزود: سطح گلخانه‌های کشور بیش از ۱۱ هزار ۲۰۰ هکتار است که از این میان ۲ هزار هکتار گیاهان زینتی و ما بقی سبزی و صیفی هستند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اقبال زیادی به دلیل صرفه جویی در آب و بازدهی زیاد به کشت گلخانه‌ای وجود دارد.

وی گفت: در برخی شهرستان‌های تا ۳۰ درصد سرما زدگی گزارش شده است، اما در کل خسارت محیطی نداشتیم و امسال وضع میوه خوب است.

معاون وزیر صنعت نیز گفت: امسال دومین سال برگزاری این نمایشگاه است و به دلیل استقبال زیاد متراژ نمایشگاه نسبت به پارسال افزایش یافته است.

حسین اسفهبدی ادامه داد: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه امکان سرمایه گذاری در رشته باغبانی است به طوری که پارسال توافق‌های خوبی برای تولید در ایران صورت گرفته است.

معاون وزیر صنعت افزود: این نمایشگاه نتیجه خوبی برای اشتغال و صادرات در بخش باغبانی خواهد داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

محبوب ترین مطالب